Halász Gyula helyi fényképészmesternek köszönhetően most két fényképet szeretnénk bemutatni az úgynevezett Tass-féle hagyatékból.

Nem tudjuk ki lehet az első fotón, hátha valaki most viszont felismeri! Valószínűleg egy cipészmesterről van szó, aki megjelenésében, tartásában sokat megőrzött a két világháború közötti kisipari mentalitásból, amire a még akkor is viszonylag patinás épület csak rá is erősített!

A következő felvételen ugyanaz a személy látható, valószínűleg a motorkerékpárjával, aminek a márkája szerintünk D (Danuvia)-Csepel 125-ös lehet, amit Csepelen gyártottak 1951-től, és 1957-ben már 40. 000-t adtak el ebből a típusból, így Elekre is eljutott belőle. A magyar Wikipédia szerint a D 125-ös egyszerű, olcsó és jó magyar motorkerékpárnak számított.
Ez a fénykép számunkra azért is értékes, mert megőrzött egy olyan eleki épületet, amely mára már elvesztette eredeti külső pompáját. (A Lőkösházi úton most itt egy italdiszkont található.)
(A negatívokról a fényképet Lőrincz Attila készítette.)
Rapajkó Tibor
5 hozzászólás a(z) “Eleki cipész Danuviával” című bejegyzéshez
Nem a szóban forgó épület van a képen…
Miből következtetsz erre? A mai kinézete mondjuk teljesen más. A homlokzat hasonló volt a nagy ABC elején (Hangya), illetve a kozépiskola épületén is (Ament üzletház) – esetleg ez a kettő lehet még…
A nevezett épületen dísztégla burkolat volt abban az időben. Fényképekkel igazolhatóan.
OK, ha van érdekes fotód róla esetleg, küldd el nekünk és csinálunk egy albumot az egykoron boltíves üzlethelyiségekről 🙂
A két képen :: Schiffert Ferenc , látható , egy időben az eleki cipész szövetkezet elnöke volt. Gyulára költöztek. A fia Kecskeméti Irént vette feleségül.