Május elseje régen – IV.

A felvonulások a sportpályán értek véget, ahol a menet érkezésekor az illetékes elvtársak a tribünről köszöntötték a dolgozó népet. Ezután kezdődhetett a műsor: vetélkedők, versenyek, különféle bemutatók voltak, kicsik és nagyok szórakozására.

Torna-bemutató a sportpályán - seprűnyeles formagyakorlat.

Torna-bemutató a sportpályán – seprűnyeles formagyakorlat.

Az iskolás gyerekek részére a tantestület tagjai szerveztek különböző játékos vetélkedőket – zsákban futástól a kötélhúzásig volt többféle versenyszám.

Kötélhúzás, Müllek tanár úr vezényletével

Kötélhúzás, Müllek tanár úr vezényletével

Jutott szerep természetesen a mustárral megöntözött sültkolbászt, valamint egyéb enni-és innivalót árusító és/vagy osztogató konyhásoknak is.

Sorbanállás (talán sültkolbászért) a Gyula És Vidéke ÁFɉSZ bódéjánál

Sorbanállás (talán sültkolbászért) a Gyula És Vidéke ÁFɉSZ bódéjánál

Sok intézmény a saját kolbászos-virslis csapatát küldte ki a sportpályára, hogy minden dolgozója kaphasson a májusi bulin szokásos csemegékből. Voltak árusító bódék is, ahol némi pénzért lehetett jóllakni.

A régi május elsejék fotóit Zsidó Ferenc gyűjteményéből válogattuk.

klemmtamas névjegye

Ich bin heute noch Brillenträger.
Kategória: archiv, épületek, csoportkép, emberek, esemény, gasztro, iskola, közigazgatás, politika, sport, tájkép, történelem, vicces
Címke: , , , , , , , ,
Közvetlen link a könyvjelzőhöz.

Írja meg nekünk véleményét!

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.